Επίσκεψη στο Γηροκομείο

Ομάδα μαθητών του σχολείου μας με τη συνοδεία των καθηγητών κ. Κορδοκονίδου Θεοδώρα, φιλόλογο και υποδιευθύντρια, κ. Σεϊτανίδου Αναστασία, καθηγήτρια Γαλλικών και κ. Ιωάννου Αντώνιο , Τεχνολόγο, επισκέφτηκαν ενόψει των γιορτών των Χριστουγέννων το Γηροκομείο, όπου ξεναγήθηκαν στους χώρους της καινούργιας πτέρυγας και στους κοιτώνες των τροφίμων. Έψαλλαν τα κάλαντα , αντάλλαξαν ευχές αγάπης με τους τροφίμους και το προσωπικό του ιδρύματος, πρόσφεραν δώρα , ευχετήριες κάρτες για τις ημέρες των γιορτών και τον καινούργιο χρόνο , το 2016, έδωσαν αγάπη, χαρά και συγκίνηση από το περίσσευμα της καρδιάς τους στους καλοσυνάτους ανθρώπους της τρίτης ηλικίας.

Οι μαθητές του σχολείου έλαβαν συγχαρητήρια για την άψογη συμπεριφορά τους και την ευαισθησία τους.

Κορδοκονίδου Θεοδώρα

g1

g2

g3

Διαχείριση: Τσάντου Νίκη - Σκόδρας Φώτης

Copyright © 2024 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ. Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος.
Το Joomla! είναι Ελεύθερο Λογισμικό, που διατίθεται βάσει της Άδειας GNU/GPL..