ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Αγαπητοί Γονείς- Κηδεμόνες των μαθητών του 2ου Γυμνασίου Κομοτηνής,

Σας ενημερώνουμε ότι από την Δευτέρα 18 Μαΐου θα αρχίσει η λειτουργία των Γυμνασίων.

Κάθε τμήμα θα χωριστεί στη μέση (π.χ. το Α1 θα χωριστεί σε Α1α και Α1β) και το πρώτο μισό τμήμα (π.χ. Α1α) την πρώτη εβδομάδα θα κάνει μάθημα Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή και το δεύτερο μισό (π.χ. Α1β) Τρίτη και Πέμπτη. Την επόμενη εβδομάδα θα αντιστραφούν οι ημέρες ( Α1α Τρ- Πε και Α1β Δε- Τε ? Πα). έτσι θα εξασφαλιστεί μικρός αριθμός παιδιών ανά τάξη. Θα σας ενημερώσουμε εγκαίρως ποια παιδιά θα έρθουν στις 18 και ποια στις 19 Μαΐου.

Δίνεται η δυνατότητα σε γονείς με μια Υπεύθυνη Δήλωση ότι στο σπίτι υπάρχουν άτομα  που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες να μην στείλουν τα παιδιά στο σχολείο και να μην καταλογιστούν απουσίες. Η υπεύθυνη Δήλωση έχει αναρτηθεί παρακάτω σε μορφή pdf και μορφή doc.
Σας παρακαλούμε να μας την στείλετε ηλεκτρονικά (με e-mail).

Για τον καλύτερο προγραμματισμό της λειτουργίας του σχολείου σας παρακαλούμε το ταχύτερο δυνατόν να δηλώσετε στο σχολείο όσοι προτίθεστε να μην στείλετε τα παιδιά σας στο σχολείο.